KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12577108
nr 1257 7108
Karl Abel
(f. 1891), Sverige
Oljemålning, Karl Abel, Stockholm, signerad. Olja på pannå, 40x52
Karl Abel, svensk målare född 1891.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 27 maj 2019
kl 20:19:29
27/5 18:43:40